Nákupný vozík
Prejsť na obsah
Volám sa Ivana Polakovičová.
Vyštudovala som textilnú priemyslovku v Brne, v súčasnosti
Střední škola umění a designu, odbor modelár/návrhár odevov.
Niekoľko rokov som sa venovala maľovaniu na hodváb, momentálne ma očarila tvorba amigurumi medvedíkov s pohyblivými labkami v "štýlovom outfite" :-)

...už veľmi dávno, ešte v detstve som prišla na to, že ručnými prácami a umeleckou činnosťou sa približujem k sebe. Veľmi rada som bola sama so sebou, kreslila, plietla, tvorila... Vtedy mi bolo dobre, bola som vo svojom svete, v príjemných duševných stavoch. Už ako dieťa som zistila, aké je to úžasné – byť sám so sebou. Je to dokonalá meditácia, zažívate pokoj až zastavenie mysle a máte veľmi dobrý pocit z tvorby.
To je to, čo nám v dnešnom svete chýba. Budeme duševne zdravší, keď sa navrátime k manuálnej práci a prestaneme nakupovať šmejdy z veľkovýroby. Keď bude práca našej mysle vyvážená meditatívnym pokojom, ktorý môžeme dosiahnuť aj manuálnou činnosťou ako je pletenie, háčkovanie, maľovanie, okopávanie kukurice, varenie, alebo pečenie chleba a kopec ďalších činností, nadobudneme rovnováhu a duševný pokoj.
Nie je zanedbateľná ani energia, ktorú vyrábaným veciam dávame našou pozornosťou. Vdychujeme im dušu :-) A práve preto nás ručne vyrábané vecičky, dielka, diela tak priťahujú, majú až magickú moc, pretože je v nich energia, skryté príjemné pocity,  ktoré vyrábaným predmetom dávame našou pozornosťou.
Keď si niečo kúpiš od umelca, kupuješ si viac ako umelecký predmet. Kupuješ si stovky hodín zlyhaní a pokusov, ale aj momenty čistej radosti. Ty si jednoducho nekupuješ LEN vec, ty si kupuješ kus srdca, kus duše, okamih niekoho života. Ale najmä, platíš za umelcov čas, aby robil niečo, čo je preňho vášňou.

Je pozitívne, že na svete pribúda šťastných ľudí, ktorí môžu zažiť naplnenie a radosť z tvorby....


+421 911 241 992
Návrat na obsah